o nás

Jsme malá firma z jihu Čech, která se zaměřuje na pražení těch nejkvalitnějších kávových zrn z různých koutů světa. Kávu pražíme inovační technologií tzv. „Fluidního lože“ a to vždy až po objednání, aby k Vám dorazila v tom nejčerstvějším stavu a Vy si tak mohli na vašem oblíbeném nápoji opravdu pochutnat.

Jak už bylo několikrát řečeno na různých stránkách, je smutnou pravdou, že káva, kterou zakoupíte někde v supermarketu, tam může ležet již několik týdnů či měsíců a to stejné před tím někde ve skladě. Tato káva samozřejmě už nebude mít tu správnou kvalitu. Naše pražírna zasílá kávu 2-3 dny po upražení, tak aby k Vám dorazila co nejčerstvější.

Otázkou je, zda-li je káva tak brzy po upražení opravdu ta nejlepší? Po upražení se musí kávová zrna co nejrychleji zchladit. I poté dochází v zrnech k určitému chemickému procesu, dalo by se říci že „dozrávají“. Tento proces probíhá ještě 5-10 dní po upražení. Doporučili bychom tedy čerstvě praženou kávu nechat ještě 5 dní vydýchat, ať máte ze svého nápoje ten nejlepší pocit. Samozřejmě komu by se chtělo tak dlouho čekat že 🙂